ceta. Pierwszy stopień zabezpieczeń złamałem dość łatwo. Tam było napisane, że to jest jedna z tych tajnych placówek "wychowania wzorowych żołnierzy"...
-- Hodowla ludzi! Przecież w 2015 oficjalnie wszystkie zamknięto!
-- Oficjalnie, i tylko te, które były znane wrogowi. Tak jak z reaktorami produkującymi pluton w 1996. Ale wracając do tematu. Jest to placówka całkowicie automatyczna. Ten facet akurat wracał z inspekcji. Dalej... Zabezpieczenia są tylko od środka; jeżeli chcesz wejść, wystarczy otworzyć bramę. Nieco bardziej utrudnione jest wyjście na zewnątrz, jeżeli nie ma się klucza i nie zna kodów, ale oto się nie martw. I najważniejsze: produkowani są żołnierze obu płci.
Do Yona zaczęło powoli docierać znaczenie tych słów. Natychmiast udzielił mu się entuzjazm Yona.
-- Wiem do czego zmierzasz! Kilku dziko wzrastających małolatów po sesji uwarunkowania mogłoby nas zastąpić, a my w tym czasie siedzielibyśmy z Rudą w Kaliforni. Pomysł jest szalony, ale według mnie całkiem realny. Co może być NAM potrzebne?
-- Wiedziałem że się zgodzisz!!!

* * *

Do późnej nocy planowali razem skok na państwową własność. Za dwa tygodnie, w pierwszy weekend po pełni mieli wyruszyć po swoje szczęście. W razie niepowodzenia mogli stracić wszystko; w przypadku sukcesu stawali się wolni. Gra warta była świeczki.

Ciąg dalszy w następnym numerze.

.:początek:.

Odc.2

Yon przyglądał się stojącemu przed jego "chatą", gotowemu do drogi motocyklowi. Napełnienie baku tej starej maszyny kosztowało go całotygodniwy zarobek. Dziś miało się rozstrzygnąć: albo się uda, albo Yon do usranej śmierci będzie siedział w tej dziurze.
Przyszedł Butch. Niósł przewieszoną przez ramię torbę z narzędziami -- kilka drobiazgów, z którymi czeladnik włamywacza nigdy się nie rozstaje. Yon często zastanawiał się, czemu jego towarzysz znalazł się tutaj; ze swymi zdolnościami mógłby się nieźle urządzić w jakimś wielkomiejskim gangu. Zawsze będzie zapotrzebowanie na ludzi umiejących otwierać zamknięte drzwi. Nigdy o to jeszcze nie pytał, ale kiedyś to zrobi.
Na razie najważniejsze jest, aby wyrwać się z St. Paul's Village. Weekend, jak zawsze w co drugi tydzień, mieli wolny. Pogoda sprzyjała: było bezwietrznie, a słońce stało nisko słabo oświetlając świat. Nadchodziła stepowa jesień.
Butch wrzucił swój dobytek do wózka bocznego i usiadł na siedzeniu z tyłu. Yon siadł za kierownicą. Wyjął ze schowka kompas i przykleił go taśmą pomiędzy wskaźnikami na tablicy rozdzielczej. Odpalił silnik -- maszyna zaskoczyła od pierwszego razu.
Yon i Butch wyjechali za osadę i skierowali się na południowy wschód -- ku swemu przeznaczeniu.

Kierując się mapą i kompasem szybko przemierzali wielkie przestrzenie spalonego słońcem stepu. Już po dwu godzinach jazdy na horyzoncie ukazały się sylwetki zabudowań stacji SL-AA 137. Po kilkudziesięciu minutach byli na miejscu: na betonowym placu przed bramą wjazdową.
Przed nimi rozciągała się wysoka na jakieś dwadzieścia metrów betonowa ściana z wielką żelazną bramą po środku. Lewego i prawego krańca muru nie mogli dojrzeć. Zza tego ogrodzenia widać było jedynie jeden gmach w kształcie stromej ściętej piramidy.
Butch zsiadł z motocykla i przyjrzał się przeszkodzie.
--Ściana jest pochyła i w zasadzie nie sprawiłoby kłopotu gdyby się po niej przeczołgać na drugą stronę. Ale my wejdziemy drzwiami. -- Wziął z wózka bocznego swoją torbę i wyciągnął z niej jakiś przyrząd. Załadował do niego wyjęte z kieszeni baterie, włączył, a potem skierował pomalowaną na czerwono ściankę w dzwi. Manipulował nim przez chwilę, ale urządzenie poza świeceniem kontrolki zasilania nie wykazywało żadnej aktywności. Butch wyłączył je więc i wyjął baterie.
--Nie ma czujników optycznych! Nikt nas nie podgląda! Po mojemu są zbyt pewni siebie. -- Powiedział ucieszony. -Weź sprzęt ciężki, Yon, i pomóż mi!
Yon zabrał leżący na spodzie wózka motocykla rak do prucia kas pancernych i razem z Butchem podszedł pod wrota. Przyjrzał im się: Były doskonałe -- gładka czarna stal; żadnej rysy, żadnych nitów, śrub czy otworów -- nic, tylko niewielka wklęsłość na płytkę-klucz na wysokości barków.
--Tymi nożyczkami chcesz to otworzyć? -- Spytał wskazując na trzymany w ręce przedmiot -- Ciężki czołg miałby kłopot!
--Nie ucz księdza pacierza! Sposobem! -- Odpowiedział Butch. Wyjął z torby młotek i zaczął opukiwać trzonkiem bok wnęki, w której były osadzone drzwi. W pewnym momencie beton odpowiedział głuchym dźwiękiem, świadczącym o ukrytej pod nim pustej przestrzeni.
--Chodź tu i przywal najmocniej jak potrafisz! -- zawołał do Yona podając mu młotek.
Cienka warstwa chudego betonu ustąpiła za pierwszym razem ukazując stalową kasetkę. Yon rozpruł ją rakiem i przyjrzał się wnętrznościom: Za strzępami blachy widniały dwa rzędy pozłacanych styków połączone plątaniną kolorowych przewodów.
--Co taki zdziwiony?? -- Spytał Butch -- A jak myślisz, jak by się technicy dostali do środka, gdyby się zamek w drzwiach zaciął? No; ludu, DO ROBOTY!
Wyjął z torby jakiś przyrząd. Yon rozpoznał popularny zagłuszacz alarmu. Bawił się czymś takim jeszcze w Europie. Butch podłączył go do kilku zacisków w świeżo wybitej dziurze i włączył. Wskazówka wbudowanego w aparat galwanometru stała na zerze. Teraz Butch wyjął z torby komputer i czujnik magnetyczny. Połączył je z sobą, a potem umieścił czujnik we wgłębieniu w drzwiach. Uruchomił program wyszukujący kod. W zagłuszaczu zapaliło się kilka kontrolek,a wskazówka leniwie przesunęła się na środek zielonego pola. Komputer drążył pamięć zamka wysypując na ekran kolumny cyfr. Jedną z kombinacji wyróżnił wyświetlając w inwersie u dołu ekranu. Zagłuszacz zamrugał kontrolkami, a wskazówka powoli zaczęła podążać w stronę żółtego pola i niebezpiecznie zbliżała się do czerwonej kreski. Komputer pracował dalej. W pewnym momencie przerwał. Na ekranie ukazała się właściwa kombinacja. Wskazówka zagłuszacza alarmu zawisła złowieszczo tuż przed czerwonym znakiem.
Te trzy sekundy trwały całą wieczność.

Nagle Yon i Butch usłyszeli jęk stalowych dźwigarów. Wrota drgnęły i zaczęły się rozsuwać. Wskaźnik zagłuszacza alarmu znów stał na zerze. Butch szybko spakował sprzęt na powrot do torby. Razem z Yonem czekał, aż szpara między stalowymi płytami będzie na tyle duża, aby można było wjechać do wnętrza motocyklem.
Po niespełna minucie Butch, Yon i harley byli w środku. Yon zatrzymał motocykl i rozejrzał się.
Przed jego oczami rozciągał się widok na całą placówkę. Za bramą wjazdową ciągnęła się szeroka ulica. Po obu jej stronach, w równych rzędach stały przysadziste, dwupiętrowe bunkry. Jakiś kilometr na wprost, na przeciw bramy wznosił się wysoki budynek w kształcie piramidy. Było to centrum sterowania. Natomiast gmach, który był widoczny z zewnątrz, stał po lewej stronie. Napis na pancernych drzwiach głosił, iż jest to atomowa siłownia dostarczająca energii elektrycznej.
Yon i Butch nie mieli tam nic do załatwienia. Nie zsiadając z motocykla udali się w kierunku centrum. Usłyszeli tylko za sobą huk zatrzaskującej się bramy wjazdowej.
Po kilku minutach stali przed drzwiami prowadzącymi do wnętrza budynku centrum sterowania. Otworzyły się za naciśnięciem klamki. Obaj przybysze byli zaskoczeni -- po TAKIEJ pancernej bramie spodziewali się czegoś więcej. Za drzwiami znajdował się korytarz. Kierując się wskazaniami tablic informacyjnych udali się do pomieszczenia głównego komputera.
Po wspięciu się po kilometrach stromych schodów (woleli nie używać wind) i sforsowaniu kilku opornych zamków znaleźli się na miejscu. Pomieszczenie centralnego komputera okazało się być dość obszerną salą. Całą ścianę na przeciw wejścia zajmował panoramiczny ekran monitora oraz panele sterownicze. Na pozostałych ścianach rozwieszone były ogromne kolorowe plany przedstawiające całą bazę, instalacje podziemne, oraz szczegółowy plan budynku centrum sterowania. Yon przyjrzał im się bliżej: Według tego, co przedstawiały, SL-AA 137 Była zbudowana na planie kwadratu o boku dwu kilometrów. W środku każdego z boków była pancerna brama -- taka, jaką przed kilkunastoma minutami sforsowali -- a przy każdej z nich atomowy generator mocy, po to, aby technicy je konserwujący nie musieli wchodzić wgłąb terenu. Idealnie w środku stała piramida o podstawie kwadratu o boku 300 metrów -- centrum dowodzenia. Całą pozostałą przestrzeń wypełniały ustawione w równych odstępach owe dwupiętrowe baraki -- to właśnie w nich, w szklanych inkubatorach wzrastali zanurzeni w pożywce 'żołnierze doskonali'.
To przygnębiające. Ludzie z Overlandu już dawno zdławili w sobie nienawiść i przebaczyli sobie wzajemną niechęć. Udało im się nawet zakończyć trwający od 1992 roku konflikt na Bałkanach. Żyją sobie teraz w swoich miastach-lasach, prawie wcale nie pracują i latają na Marsa i z powrotem jakby to było na drugą stronę ulicy. A rząd USA dalej marnuje pieniądze podatników na zbrojenia i nazywa mieszkańców azjatyckiego mocarstwa 'komunistami'.

Butch pierwszy zaspokoił swą ciekawość.

--Dupy w'wierch!1
--Że co..?
--Wywołamy przez tego molocha wydanie trzech rekrutów. Takich, co wyglądają na 16-17 lat. Potem trzeba ich będzie odpowiednio przeprogramować. A co dalej, to już chyba nie muszę tłumaczyć...
--YEA!!!

Podeszli do panela komputera. Butch wyciągnął z kieszeni kawałek papieru pokryty kolumnami ośmiocyfrowych liczb i jakimiś odręcznymi notatkami. Uruchomił terminal i zaczął grzebać w konfiguracji systemu.
--Co robisz? -spytał wyraźnie tym zaciekawiony Yon
--Ta maszyna prowadzi stały zapis wszystkiego, co się tu dzieje. Nie da się tego wyłączyć, ale poradzimy sobie w inny sposób: skierujemy zapis z najbliższych dwu godzin w przód i w tył do banków pamięci samego kontrolera systemu. Tego się nie da nijak wyciągnąć. Hasło zna zapewne tylko przezydent i budowniczy tego ustrojstwa. Kontrola wypada co cztery lata, więc nasza tu obecność zostanie przez długi czas niezauważona. W to wycięte miejsce skopiowane zostaną zapisy z wczorajszego dnia. -- Butch manipulował jeszcze przez chwilę przy klawiaturze, potem przeciągnął się w krześle i powiedział:
--Składamy zamówienie! Oto lista płodów, które mają już od 4 do 4.5 roku.
--Nie za młodzi oni czasem?
--W rzeczywistości stopień rozwoju biologicznego jest jak u szesnasto-siedemnastolatków. Oni tu strasznie szybko rosną.
--??
--Nie martw się. Po wyjęciu z płynu będą już żyć normalnie; jakieś 70-80 lat.
--No to dwa chłopaczki i dziewczyna. Tylko żeby była ruda.
--Z tym nie ma problemu. Oni są wszyscy albo rudzi, albo w ogóle bez barwników; efekt manipulacji na genach. No to jazda! Rudy, ruda i albinos raz, proszę! -- Zawołał Butch i wystukał coś na klawiaturze. -- Są już w drodze do pomieszczenia zapisu świadomości.
--Ale ty, Butch! Ten szmelc ma pewnie w pamięci tylko osobowości przydatne w armii! W najlepszym razie wypadną nam najemni mordercy.
--Nie bój nic. Wiesz, co to jest? -- Butch pokazał Yonowi wyciągnięty z kieszeni przedmiot.
--Noo.. Kaseta pamięci holograficznej.
--A na niej wszystko, co nam jest potrzebne! -- Wcisnął pamięć do odpowiedniego slotu i wybrał potrzebną opcję programu. -- Jakie imiona? -- Spytał.
--Nasze: Butch, Yon i Jane. -- Ręka Butcha szybko przeleciała po klawiaturze.
--Siedzi. Teraz można się przespać, coś zjeść, albo iść się wysrać. Kodowanie informacji do ich mózgów zajmie dokładnie 47 minut.

Ciąg dalszy w następnym numerze.

.:początek:.

[C.D.N]

(c)1996 by
Iego Ferromagnetyczność


Przypisy:
1 Дупы вверх!


--== WRÓĆ ==--